Nemůžete do kavárny? Dopřejte si skvělé kávové nápoje doma

Základem domácí přípravy je výběr co nejkvalitnější suroviny, použijte vždy co nejčerstvější. Pokud pijete kávu jen občas, využijte už namletou kávu a kvůli čerstvosti kupujte v menších baleních např. 250 g talská zrnkové kávy GOLD. O způsobu domácí přípravy nápoje z namleté kávy si řekneme v posledním odstavci článku. Pro uchovávání kávy ji rozhodně nedávejte do lednice, uchovejte v suchu a zamezte ke kávě přístupu vzduchu a světla.

 

Pijete-li kávu častěji, máte již doma kvalitní kávovar popř. neváhejte s jeho pořízením např. kávovar Dream For a magical coffee. Jak si tedy vychutnat celou škálu kávových nápojů? Zrnkovou kávu nekupujte v supermarketu, ale vybírejte ve specializovaných e-shopech např.. Základním kávovým nápojem je espresso - 8 gramů kávy, voda o teplotě kolem 90°C, tlak 9 barů a extrakce 25-30 sekund, to je způsob přípravy kávy o výsledném objemu 30 ml. Velmi oblíbené je v kavárnách tzv. lungo. Připravíte jej snadno tak, že do espressa přidáte vodu v poměru 1:1. Určitě znáte i pojem americano. V tom případě doplňte vodu v poměru 1:5 a máte ho hnk dispozici.

 

Dostáváme se k nápojům s mlékem. Pokud k espressu přidáte trochu mléčné pěny, máte tzv. macchiato. Jak na capuccino? V kávovaru našlehejte z plnotučného mléka 60 ml mléčné pěny, připravte espresso tj. 30 ml kávy a do třetice 60 ml, a to horkého plnotučného mléka. Do espressa přidejte mléko a mléčnou pěnu a máte domácí capuccino. Pokud vezmete dvojité espresso, bude výsledkem tzv. flat white, moderna v tuzemských kavárnách. Co domácí příprava latte? Do klasického espressa tj. 30 ml přidejte 200 ml horkého plnotučného mléka. A co latte macchiato? Není to to samé? Není! Zde nejprve do sklenice vložíte 200 ml mléka, teprve do něj přidáte espresso 30 ml a jako třetí vrstvu pak 20 ml našlehané mléčné pěny.

 

Závěrem slíbený návod na přípravu kvalitní domácí kávy, pokud nemáte kávovar a zakoupíte již namletou kávu. Velmi oblíbený a jednoduchý způsob je tzv. french press. Potřebujete jen skleněnou konvičku s pístem, kterou (hledejte pod názvem konvička na french press) seženete už od sto korun. Vezměte nejlépe nahrubo mletou kávu v poměru 7g na 100 ml výsledného nápoje, vložte do konvičky kávu a zalijte horkou vodou blízkou bodu varu (92-96°C, ale pozor, nikdy ne vodu, která právě dovřela, 100°C je moc), nechte chvíli stát, zamíchejte a po 3-4 minutách pomalu stlačte píst dolů, abyste odstranili lógr. Ihned servírujte.

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení